יח"צ

אליצור יבנה ממשיכה להרשים והשבוע הצליחה להשיג את ניצחונה השלישי ברצף כאשר גברה בקלות בביתה 71:89 על הפועל כפר סבא, היה זה גם ניצחונה הרביעי בחמישה משחקים מה שמעיד על התקדמות אדירה שעשתה הקבוצה, אשר לא הצליחה להתעלות בתחילת השנה ולקח לה קצת זמן להתחבר.

אופק מלכה עלה לשחק חולה, שון דניאל שלא התאמן לפני, סוחב פציעה, השחקן הצעיר החדש תומר זלמנסון, נפצע באימון נבחרת העתודה וכרגע מושבת. למרות זאת, יבנה שוב פתחה את המשחק בצורה מדהימה, בקצב מסחרר והגנת ברזל, וזה למעשה היה הרבע הראשון הטוב ביותר שלה, ושל כל קבוצה בליגה עד עכשיו, עם רבע ראשון מדהים שהסתיים בתוצאה של 10:30 לזכות היבנאים.

השחקן הטוב ביותר במשחק, היה הקלעי של הקבוצה עידן רג'ואן, שהיה בלתי ניתן לעצירה, עם חמש שלשות ב-72 אחוז מהשדה וסך הכול 23 נקודות ומשחק הגנה מעולה, ועם מדד פלוס מדהים של 26.

כאמור, יבנה בחמישה משחקים האחרונים עם ארבעה ניצחונות גדולים, מקווה להמשיך במומנטום. ג'רמיין ג'ורדן סיפק עוד ערב של התעופפויות, שישה דאנקים, ושוב 28 נקודות – אין ספק שהוא מגיע בכל פעם לעבודה מחדש. דיאננג'לו ריילי עצר לגמרי את הסנטר המצוין של כפר סבא, דאליס ג'וניור, כאשר לאחר שסיפק משחק הגנה מדהים, עצר אותו על 6 נקודות בלבד במשחק.

אז האם בעקבות סדרת הניצחונות והיכולת המעולה של הקבוצה, האם המטרות מתחילת השנה השתנו? אז התשובה היא לא, לבטח מבחינת המאמן אוהד יתום. "נישאר צנועים, המטרה היא לנסות להצליח לתקוע יתד בליגה, הדרך עוד ארוכה להשגת המטרה והקרב יהיה מאתגר ביותר. עשינו ניצחון ענק על קבוצה מצוינת, עם הגנה קבוצתית טובה מאוד שלנו, היה מאמץ גדול מאוד של כל השחקנים, למרות שמהצד זה היה נראה קל בגלל הפתיחה המצוינת. אנחנו עם הפנים קדימה למשחק הבא".

בשבוע הבא תצא אליצור יבנה למשחק חוץ קשה מאוד מול אחת הקבוצות החזקות בליגה, הפועל גליל עליון צפת, שממוקמת במקום השני בטבלה ותרצה לעצור ליבנה את המומנטום. "אנחנו לא מתכוונים לוותר על המשחק הזה", אמרו ביבנה, "כבר הוכחנו שאנחנו יכולים לנצח כל קבוצה השנה וגם הפעם נבוא להילחם ולהציג את הכדורסל שלנו".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו