בדרך לאיחוד? האורן והאלון | צילום: יבנה נט

תחום החינוך מוצב בראש סולם העדיפויות של ראש העיר צבי גוב-ארי וזוכה לבחינה ושיפורים בתדירות המתחייבת. עם התקמדות העבודות להקמתו של בית ספר תיכון חדש בשכונת נאות רבין, שעתיד לפתוח את שעריו בעוד שנה וחצי, לשנת הלימודים תש"פ, נוצר חשש כי כמות התלמידים בתיכונים הקיימים, גינסבורג האלון והאורן, תידלדל ותפגע הן בתקצוב שיקבלו המוסדות והן ביכולת שלהם להתפתח לכיוונים חדשים.

על רקע זה הוחל במימוש קריית חינוך אשר תאפשר הרחבת מגוון המגמות, יצירת פתרונות שיאפשרו צמצום הנשירה ובמקביל פיתוח המחקר המדעי והתחום הטכנולוגי.

במסגרת התהליך יוגדרו ייעדי הכשרה מעבר לכיתות יב' אל רמת הטכנאות וההנדסאות מתחומי המדע והטכנולוגיה כמנוף להמשך הלימודים האקדמאים, יוקם מרכז לפיתוח פדגוגי, השתלמויות מורים ועוד.

תהליך מדורג זה טומן בחובו שינויים ואתגרים אשר בסיומן יהיו מוסדות החינוך ערוכים לספק מענה התואם את החזון החינוכי של העיר בראייה עתידית לשנים הבאות.

ראש העיר מדגיש כי כל שינוי ייעשה בשותפות מלאה עם הגורמים הנוגעים בדבר, החל בנציגות ההורים, סגלי ההוראה, מנהלי בתי הספר, משרד החינוך וגורמי המקצוע, מתוך מטרה אחת והיא טובת תלמידי יבנה.

ליבניתון נודע כי המנהלות של בתי הספר תומכות במהלך וכן פועלים שאף מורה לא ייפגע מכך. אמנם עדיין לא הוחלט מתי אם בכלל יצא המהלך לפועל, אך חלק מהמורים אמרו כי עדיף שהדבר יתבצע כבר בשנה הבאה כדי למנוע מצב של חוסר ודאות

כמו כן נודע כי חלק מהמורים יוכלו להשתלב בבית הספר החדש שיפתח בשכונה הירוקה.

צילום באדיבות עיריית יבנה

בתמונה: ראש העיר ונציגות מורים מהאלון והאורן בלשכתו, אמש

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו