בשבוע שעבר הוגש מכתב לראש העיר מטעם ועד הורי בי"ס האורן, ובו טענו כי המזנון המספק אוכל לילדיהם בזמן הלימודים פועל בניגוד מוחלט לחוזר מנכ"ל. ידוע כי תלמידי התיכונים והחטיבות מבלים את רוב זמנם בשטח בית הספר וכתוצאה מכך פוקדים על בסיס יומיומי את המקום המספק להם אוכל. לטענת ההורים התלמידים הם קהל שבוי, שכן אין כל חלופה לספק שפועל בבי"ס האורן וכי האוכל הינו ברמה נמוכה ביותר מבחינת הערך התזונתי, מה שמהווה סיכון בריאותי מצטבר ונוגד את התהליך החינוכי לבריאות טובה, אותו מנסים להנחיל עוד מימי הגן.
לטענתם ישנן הנחיות ברורות על פי  חוזר מנכ"ל ביניהן נקבע כי על הספק להרכיב תפריט שייבחר וייקבע לפי התקנות לחוק.  אפשר להתייעץ בנוסף עם דיאטנית מוסמכת להרכבת התפריט המקומי, והוא חייב לעמוד בכל ההנחיות. בנוסף, על התפריט להיות מגוון, ולא לכלול מזון מעובד, המכיל פוספטים וניטרטים. כמו כן צוין כי החל משנת הלימודים התשע"ח יהיו מותרים להגשה או למכירה רק מוצרים שיאושרו על ידי משרדי הבריאות והחינוך. כמו כן לא יכלול התפריט מזון מטוגן, חטיפים, ממתקים ושתייה ממותקת. בנוסף, ההורים מבקשים לקבל פרטים בנוגע לגבולות המיקום של העסק הפועל ועל הסכם התנהלותו מול בית הספר.
צילום: יבנה נט
מלשכת ראש העיר נמסר להורים כי העניין נמצא בטיפול שמתארך באופן חריג עקב העובדה כי הקמת המזנון באותם ימים, הייתה במסגרת תהליך שיקומי וכי הניסיון להקצות לנ"ל מקום חילופי לא צלח עד כה מפאת העובדה שמדובר בפעילות מסחרית שאינה מאפשרת הקצאת קרקע ללא מכרז.
כמו כן, על רקע הדברים האלה חתם אתמול (יום שני) ראש העיר על צו סגירה ופינוי המקום לאלתר, זאת במידה ולא יתפתחו מכך הליכים משפטיים ובכל מקרה יאסר על הנ"ל לשווק מזון שלא על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך.
גם חברת המועצה רונית ארנפרוינד פנתה לראש העיר בבקשה שיתערב בסוגיה ואף שלחה שאילתא בנושא, וכעת היא מברכת על כך שעשה זאת לאחר שנים של תלונות.
היום, המקום כבר היה סגור, והתלמידים נאלצו למצוא פתרונות אחרים.
מפעיל המזנון העדיף שלא להגיב בשלב זה.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו