בחמש השנים האחרונות נבנו ביבנה מספר שיא של מוסדות חינוך - ארבעה בתי ספר ו-65 גני ילדים חדשים. בית הספר לחינוך מיוחד מצטרף לרשימה ארוכה של מוסדות חדשים אשר הוקמו בעיר בעקבות תנופת הפיתוח והגידול הדרמטי במספר תושביה. הפרויקט כולל הקמת שש כיתות לימוד לשכבות א'-ו' עם אופציה לבניית ארבע כיתות נוספות, אולם רב-תכליתי, חדרי אמנות ומחשבים, מתחם מנהלה למזכירות, מנהל/ת וחדר מורים, חדרי טיפול לצוותים מקצועיים - אחות, פסיכולוגי/ת, פיזיותרפיה וטיפולים, חדר ספורט, חצר פעילות טיפולית, גינה לימודית, מגרש ספורט משולב ועוד.

 עיריית יבנה

בית הספר וגן הילדים, בהשקעה כוללת של כ-11 מיליון ₪ ובשטח של כחמישה דונמים, מוקם ברחוב הנורית בשכונת נווה אילן, במיקום מרכזי המאפשר נגישות מירבית מכל חלקי העיר. בתכנון ניתנה התייחסות לניצול מירבי של השטח, השימושים, הנגישות ועוד. העבודות יחלו במהלך השבוע וצפויות להימשך כתשעה חודשים עד מחצית חודש אוקטובר. אנשי הצוות החינוכי בבית הספר יהיו בעלי הכשרה בחינוך המיוחד על כל היבטיו. באמצעות שיטות הטיפול המיוחדות והיחס האישי שיינתן ע"י הצוות תינתן אפשרות לקדם את התלמידים.

 

הקמת בית הספר מהווה נדבך חשוב נוסף בהגשמת החזון החינוכי של ראש העיר, צבי גוב-ארי המבוסס על השאיפה לספק מענה חינוכי הולם לכלל תלמידי העיר. ראש העיר אמר השבוע כי החינוך עומד בראש סדר העדיפויות של העיר. "יבנה נמצאת על אם-הדרך עם תכניות לתוספת של אלפי יחידות. פועל יוצא מכך הוא תכנון מפורט של העיר בראייה עתידית, התבוננות אל מעבר לאופק ומתן המענה הדרוש לתלמידי העיר והוריהם. התלמידים הם דור העתיד שלנו ואנו מחוייבים להעמיד לרשותם את התנאים והאמצעים הטובים ביותר להצלחתם".  גוב-ארי ציין כי מערכת החינוך ביבנה היא מהמובילות בארץ הודות להשקעה בתכניות מתקדמות, באנשי חינוך מעולים ובסביבת לימודים חדישה, נעימה ובטוחה. "הקמת בית הספר לחינוך מיוחד הינה אבן דרך נוספת בפיתוח התחום הפדגוגי בעיר ויצירת רצף חינוכי החל ממסגרות הגיל הרך, עבור לבתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים. מערכת החינוך מוכוונת להכשיר את בוגריה לאתגרי המאה ה-21 עם 'ארגז כלים' המאפשר השתלבות במוסדות להשכלה גבוהה. אנו פועלים בעניין זה באופן סדור כאשר בשלב הבא תוקם בעיר מכללה שתאפשר לבני יבנה רצף חינוכי מלא מגן הילדים ועד האקדמיה".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו