יח"צ

״כדורגל הוא מאבק, אבל הוא לא מלחמה. כדורגל הוא רצון להצליח ולהשיג הישגים, אבל לא בכל מחיר״ (דברי נשיא המדינה, יוני 2016). מיזם "מגן הכבוד" בהובלת נשיא המדינה, ראובן ריבלין יצא לדרך לפני מספר שנים מתוך תפיסה של אחריות חברתית משותפת. ראש העיר, צבי גוב-ארי אשר פועל לקידום הספורט בכלל וענף הכדורגל בפרט ורואה בספורט כלי חינוכי ממדרגה ראשונה בירך על הפרויקט ועל ההצטרפות של מועדון הכדורגל מכבי יבנה לתכנית.

מיזם ''מגן הכבוד'' פועל בקרב קבוצות הכדורגל הנבחרות לקידום ערכים המבוססים על מאבק באלימות במגרשים, השתתפות הצוותים המקצועיים והמאמנים בסדנאות, עידוד וחינוך השחקנים למנהיגות ואחריות, סיוע בהתמודדות עם אתגרים שונים וחסמים במהלך העונה, מתן כלים, הדרכות וחומרי עזר מקצועיים והדרכה, השתתפות בסדנאות ארציות עם ראשי ההתאחדות לכדורגל ויועצים מקצועיים ועוד. 

בית הנשיא, משרד התרבות והספורט, מנהלת הליגות לכדורגל, ההתאחדות לכדורגל, הטוטו והרשויות מקומיות חברו יחד במטרה למנף את כוחם של מועדוני הכדורגל כמנוע קהילתי לצמצום פערים, לשיתוף פעולה בין המגזרים השונים וככלי להתמודדות עם תופעות של אלימות וגזענות.

המטרה היא לעודד את המועדונים ולתמרץ אותם על פעילות ערכית-חברתית בקהילה. מגן הכבוד מלווה מועדונים מליגת העל, ארגוני אוהדים ומחלקות נוער מכלל הליגות ומכל רחבי הארץ. הליווי, שניתן על-ידי עמותת ערכים בספורט באמצעות סדנאות קבוצתיות וליווי אישי לכל מועדון, מספק כלים וחניכה צמודה למועדונים. דובר העירייה, אריאל הלר מסר כי הליווי למועדון יתמקד בבניית תכנית עבודה חינוכית מקיפה, ביצירת מרכזי למידה, מיזמים קהילתיים ובהעצמת שחקני הקבוצה הבוגרת והמאמנים כמנהיגים וכמודל לחיקוי.

מסלול הדור הבא שהחל בעונה הקודמת נועד לבסס תשתית ארגונית, חינוכית וערכית משמעותית עבור מחלקות הנוער והילדים. בכל שנה, בתום התהליך השנתי, מוענק "מגן הכבוד״ על ידי נשיא המדינה למועדוני כדורגל מליגת העל וכן למחלקות נוער וילדים שהצטיינו בעשייתם.

ראש העיר צבי גוב-ארי הנחה את מנהלת הספורט העירונית בניהולו של שאול דוד ומועדון מכבי יבנה לפעול לביסוס העשייה הערכית כסטנדרט מחייב. את פרויקט 'מגן הכבוד' יובילו מנהל ענף הכדורגל, חיים אזולאי והמנהל המקצועי של מחלקת הנוער, יוסי זוזוט.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו