חסדאי כהן

לאחר תקופה נהדרת בה ספרה כשלושה ניצחונות רצופים וארבעה ניצחונות בחמישה משחקים, אליצור יבנה של המאמן אוהד יתום הגיעה למשחק ביתי מול אחת הקבוצות החזקות בליגה, הפועל גליל/צפת, שהראתה עליונות על אליצור כבר מן הרגע הראשון כשסיימה את הרבע הראשון ביתרון של ארבע נקודות, אשר צמח להפרש של שמונה נקודות עד תום המחצית הראשונה.

החבורה של אוהד יתום היא חבורה מיוחדת ואל הרבע השלישי הם עלו בטירוף כשהמטרה היא כמובן לחזור למשחק ולא להפסיד אותו ואכן, תצוגת הגנה מרשימה של שחקני אליצור עצרה את שחקני הגליל על 12 נקודות בלבד ברבע השלישי, אך הפער צומק ב-4 נקודות בלבד כשאליצור קלעה 16 נקודות מן העבר השני.

ברבע האחרון אליצור יבנה כבר "שפכה מנוע" ולא הצליחה לשחזר את תצוגת ההגנה מהרבע הקודם, הפסידה את הרבע האחרון בפער ולבסוף נכנעה בהפרש דו ספרתי במשחק שבהחלט היה יכול להתפתח אחרת.

המאמן אוהד יתום, שהיה מרוצה מאוד משחקניו, לא חושב שהשחקנים הגיעו באופוריה למפגש מול גליל לאחר שכאמור, ניצחו בשלושה משחקים ברצף: "השחקנים לא הגיען בכלל באופוריה למשחק הזה, להיפך", אומר המאמן, "היה לנו שבוע אימונים שלא התנהל כמו שרצינו, עם מכת פציעות של 4 שחקנים מרכזיים, והגענו לא בביטחון הרגיל שלנו למשחק הזה".

"מבחינה מקצועית, אם דילן (דיאנג'לו ריילי) היה מגיע מרוכז, ומציג את היכולת ההגנתית הטובה הרגילה שלו, התוצאה הייתה שונה לגמרי, גם ההרחקה שלו בשלב מוקדם של המשחק השפיע מאוד לרעתנו בסופו של דבר", סיפר המאמן.

מה צריך לעשות כדי שיבנה תישאר חלק מחבורת הצמרת (8 ראשונות) עד תום העונה?

"ידענו במהלך העונה ,עד עכשיו ,לחזור למשחקים מצוינים אחרי הפסדים כואבים, אנחנו מאמינים שנחזור ליכולת הטובה שלנו כבר במשחק הקרוב. כדי שנגיע לפלייאוף העליון, או להצליח לתקוע יתד בליגה, אנחנו צריכים קודם כל בריאות, כרגע 3 שחקנים משמעותיים מושבתים (יוני דויד, שון דניאל ותומר זלמנסון). דבר שני, אנחנו צריכים להמשיך להתקדם ולהתחבר, אנחנו צריכים את כולם מרוכזים בכל משחק".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו