יח"צ

פאלי כהן, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה בעיר, פנה במכתב רשמי לראש העיר צבי גוב-ארי, בבקשה כי יאמץ את טבלת ההנחות החדשה למשלמי ארנונה, שפורסמה על ידי משרד הפנים, המסייעת למעוטי יכולת מכלל המגזרים בעיר.

"מכיוון שמתן ההנחה בארנונה הוא עניין וולונטרי ונתון לשיקול דעתן של הרשויות המקומיות, שיכולות להחליט אם לאמץ את טבלת ההנחות המומלצות על ידי משרד הפנים,  אני פונה לראש העיר, הידוע בדאגתו למרקם החברתי ולתושבי העיר, שיעלה נושא חשוב זה לאישור מועצת העיר הקרובה ומצפה שכל מועצת העיר תאשר פה אחד הצעה חשובה זו" מסביר כהן. "נכון יהיה שאנשים שלא גומרים את החודש יזכו להנחה בארנונה" הוא מוסיף.

מדובר על מדרגה חדשה בהנחה בארנונה המקנה הנחה של 20% ליחיד, המשתכר עד 5,000 שקלים, כאשר עד כה ניתן היה לקבל הנחה לארנונה ליחיד המשתכר רק עד סכום של 3,700 שקלים.

"מדובר במהלך משמעותי מאוד עבור משפחות רבות, המשתכרות סביב שכר המינימום, אשר גם נאלצות לחיות בעוני וגם מאבדות את זכות ההנחה בארנונה. זהו מהלך חברתי אמיץ מאין כמוהו, שלא היה מעולם" אומר פאלי. "הטבלה החדשה תעניק להם תמריץ להמשיך לעבוד ולהתפרנס מבלי לאבד את ההנחה".

כמו כן, טבלת ההנחות החדשה מגדילה את ההנחות גם למשפחות המשתכרות הרבה מעבר לשכר המינימום, אך מבורכות בילדים ובכך למעשה חיות אף הן בקו העוני.

"אני רוצה לברך את שר הפנים, הרב אריה דרעי, על פתיחת המדרגה החדשה, שהיא חלק ממלחמתו  בעוני. צריך לזכור שגם שכר מינימום הוא שכר עוני ולכן יש לסייע לשכבות שיוצאות לעבוד ומשתכרות, אך בקושי" הוא מסכם.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו