רשלנות רפואית

ביסוס טענה לרשלנות רפואית והוכחת נזק שנגרם בעטיה מחייב ידע וניסיון רבים. עורך דין מקצועי הבקיא, מאומן ומיומן בנושא הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית צריך להכיר לפני ולפנים את כל האפשרויות הפתוחות בפניו מבחינה משפטית ולהיות בקיא במידה רבה וגם מקושר עם אנשי מקצוע מתחום הרפואה על מנת להכין תביעה שסיכויי התקבלותה רבים.

האתגר הגדול ביותר הניצב בפני עורך דין רשלנות רפואית הוא הכוח המצוי בידי הצד הנתבע, שאף הוא מצויד בעורכי דין. מה שלתובע נראה כרשלנות רפואית עשוי להיראות לנתבע כביצוע פרוצדורה לגיטימית, הכרחית, כמתחייב ממצבו של התובע. נזקים עלולים להיגרם גם בהעדר רשלנות, כתוצאה מסיבוך במהלך פרוצדורה רפואית שהיתה הצדקה מלאה לביצועה.

יש מקרים שבהם הוכחת הרשלנות קלה יותר, לדוגמה: כאשר מי שביצע טיפול מסוים אינו כשיר לביצועו, אינו איש מקצוע מוסמך, או כאשר ניתן חומר או תרופה לא נכונים. מקרים אחרים, כגון הסתבכות לידה, הם מקרים שלא היה אפשר למנוע אותם, אף שננקטו כל אמצעי הזהירות הנדרשים.

מה מונח על כפות המאזניים

על כפות המאזניים מונח כסף רב. כסף גדול. יש מי שעבורם שום הון בעולם שייפסק לזכותם לא יהווה פיצוי על הנזק שנגרם להם, אבל תהיה בו הודאה באחריות לגרימתו. 

בכל מקרה שבו אדם חש עצמו נפגע על ידי מה שנראה לו כרשלנות רפואית עליו להתייעץ עם עורך דין. ייעוץ ראשוני עשוי לתת אינדיקציה ותשובה לשאלה הראשונית - האם יש לו קייס לתביעה ומה הם סיכוייה.

רשלנות בכלל ורשלנות רפואית בפרט הן תופעה מקוממת, שאין לה הצדקה ואין לה מקום. רשלנות היא תוצאה של אי שימת לב, של אי הקפדה על כללים. לא אחת היא תוצאה של זלזול, מה שהופך אותה לחמורה במיוחד.

עורך דין יסייע לכם לבנות תיק מסודר, אשר יש בו בסיס מוצק לתביעה. אלה מול אלה ניצבים שני צדדים עם אינטרסים שלא יכולים להיות מנוגדים מהם... כדי לנצח במשפט בתחום מורכב זה יש צורך באיש מקצוע מהמעלה ומהשורה הראשונה.

חשוב ומומלץ לעשות סקר שוק לפני הבחירה בעורך דין רשלנות רפואית. בקשו המלצות, בקשו לראות הוכחות לתיקים בנושא זה שהעורך דין הצליח להשיג בו פיצוי למרשו.

העיקר הבריאות - זה ברור, אבל דווקא בהינתן ההסכמה הגורפת על כך ומשום שתביעה בגין רשלנות רפואית מוגשת בגלל פגיעה בבריאות, אסור לוותר על הגשתה, ואסור לוותר על עורך דין מומחה בתחום שייצג אתכם בה וילווה אתכם לאורך כל הדרך.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו