יח"צ

עיריית יבנה באמצעות הרשת למרכזים קהילתיים מציבה את תחום המחול בעיר במקום גבוה. מאות ילדים ובני נוער לוקחים חלק בפעילות מגוונת בכל הסגנונות תחת שרביטה של מנהלת התחום, רינת שצ'רב. גם המבנה החדש, המפואר והנוח בקונסרבטוריון העירוני הזרים דם חדש בעורקי המחול. מחנה אימונים ותחרות ברייקדאנס התקיימה בכוכב השמיני בהרצליה כאשר נבחרת הוויבר של העיר זכתה במקום השני לאחר שגברה על מתמודדים רבים. מחנה האימונים הזמין אליו ילדים מכל שכבות הגיל לשבוע של אימוני ברייקדאנס וספורט, התנסות בסגנונות ריקוד שונים כגון קפוארה בהדרכתו של אדם חלפון, השתתפות בתחרות, סדנאות אמן, והרצאות בנושאי ספורט, תזונה ופציעות ספורט בהדרכתו של איילן קליין.

רקדניות הלהקות הצעירות השתתפו בשלושה ימים של פסטיבל השמש באילת, סדנאות מחול וכיתות אומן בסגנונות שונים. במהלך הסדנאות נפגשו עם יוצרים מהשורה הראשונה של המחול בארץ ובעולם, הופיעו בכוריאוגרפיות של לינור שמיס ורינת שצ'רב וצפו במופעי מחול ברמה בינלאומית. כנס "צעדים במחול" - שאליו יצאו תלמידות קבוצות הג'אז בהדרכתה של קארין שמריך לצפות במופע מחול ולהופיע יחד עם קבוצות נוספות מהארץ. באירוע שהתקיים למועדוני הקשישים ביבנה הוזמן בית הספר למחול לשלוח מדריכים על מנת להרקיד ולשמח את  האוכלוסייה המבוגרת ביבנה. לאירוע הגיעו כרמית קליין ורינת שצרב ובמשך ולימדו מגון ריקודים בסגנות שונים מאז ועד היום, הכוללים ריקודי עם, ריקודי עדות, עברי, לועזי ופופ עכשווי. האוכלוסייה המבוגרת שיתפה פעולה ונהנתה מחוויה שונה ומיוחדת עבורם. כמו כן, בשבועיים האחרונים התקיימו בבית הספר שיעורים פתוחים לקבוצות הגיל הרך בהדרכתן של רינת חלפון ומרים גרצמן. בשיעורים אלו צופים ההורים בתהליך הלמידה ובעשייה של הבנות לאורך השנה ונחשפים לבנותיהן בפעם הראשונה בצעדיהם הראשונים בעולם המחול.

להקת מחול למבוגרים

בלהקות המחול הייצוגיות של בית הספר למחול ותנועה "אור למחול", חגגו שנה אזרחית חדשה, עם קבוצת מחול חדשה, מבטיחה ומיוחדת במינה- להקת מחול למבוגרים!

בבית הספר למחול בניהולה של רינת שצ'רב רוקדים מזה שנים מיטב הילדים והנוער של יבנה, במסגרת להקות המחול הייצוגיות. השנה- גם להקת המבוגרים מצטרפת כלהקת מחול ייצוגית נוספת, העתידה לקחת חלק באירועים עירוניים ובאירועי מחול שונים. ערב השנה האזרחית החדשה, התאספו חברי הלהקה כמדי יום ראשון בחודשיים האחרונים בהם הלהקה פועלת, והרימו כוסית, בה הוכרז על-ידי המנהל האמנותי והכוראוגרף של הלהקה, עומר ירדני, על שנת 2018 כעל "שנת מחול אחרת חדשה ובוגרת", שנה המסמלת התחלה חדשה בתחום המחול ביבנה. בשלוש השנים האחרונות בהן עובד עומר ירדני עם להקות הילדים והנוער הייצוגיות ב'אור למחול', הוא גילה כי ביבנה ישנם כישרונות צעירים רבים ומבטיחים בתחום המחול", עומר ירדני, מוסיף "העובדה הזו הובילה את רינת, מנהלת בית הספר למחול, ואותי, לרצות לגלות כישרונות נוספים ביבנה, לא רק בין תושביה הצעירים עד גיל 18. אנחנו בטוחים כי בין תושבי העיר, בין אם הוותיקים או החדשים יותר, יש אוכלוסיית רקדנים בוגרים שרק משתוקקת לפרוץ, לרקוד ולהופיע על במות". גרעין ההקמה של להקת המבוגרים פועל פעם בשבוע מזה כחודשיים, בהם רקדני הלהקה, בגילאי 30-50 כבר הספיקו ללמוד חלקים נרחבים מתוך יצירות מחול שונות, על טהרת הפולקלור הישראלי, אשר נבנות במיוחד עבורם. "אנחנו מצפים בכל יום ראשון לחזרה בכיליון עיניים", כך אומרת סיגל, רקדנית בלהקה. למרבה ההפתעה, ענף הלהקות הייצוגיות הבוגרות בתחום הפולקלור הישראלי הוא ענף משגשג במדינה, וכיום יש למעלה מ-25 רשויות מקומיות שבוחרות דווקא בקהל המחוללים הבוגר לייצג אותן באירועי מחול ייצוגיים, ביניהם פסטיבלים בארץ וגם בחו"ל המיועדים במיוחד לרוקדים בוגרים בלהקות מחול. "בבית הספר למחול מאמינים מאוד בתושבי יבנה והסביבה הבוגרים יותר, ושואפים להקמת להקת מחול ייצוגית בוגרת לתפארת עיריית יבנה!", כך אומרים מנהלת בית הספר וכוראוגרף הלהקה.

הלהקה קולטת רקדנים ורקדניות חדשים, בגילאי 30-50, בעלי רקע במחול או בריקודי עם. עדיין לא מאוחר מדי! הצטרפו לחוויית תנועה מרגשת, מקצועית וחברתית. חזרות הלהקה מתקיימות בימי ראשון, 20:30-22:30, מתנ"ס גרמנוב, גיבורי החיל 1, יבנה. פרטים במזכירות הקונסרבטוריון למוסיקה ומחול: 08-9194470 \ 08-9194473

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו