ברגע שנבין כיצד פועל דוד שמש, נוכל לזהות במקרים רבים תקלות, להבין את מקורן וליידע את הטכנאי מבעוד מועד לגבי העבודה אותה הוא יידרש לבצע. אז בתור התחלה, חשוב לדעת שדוד שמש כשמו, מתחמם באמצעות קרני השמש. קרני השמש מחממות את המים הנמצאים בקולטים המותקנים בגג. משם המים עוברים אל החלק העליון של הדוד ובתהליך הזה, אנו זוכים בסופו של דבר ליהנות ממים חמים בברזים. אם אתם רוצים להעמיק קצת יותר, תוכלו לעשות זאת במאמר הבא.

התקנת דודי שמש

ממה מורכב דוד השמש?

הרכיבים של דוד השמש כוללים: גוף חימום, מכל מים, תרמוסטט וקולטי שמש – כל אחד מהרכיבים הוא חשוב וחיוני לפעולת הדוד. מכל המים עשוי בדרך כלל מפלדה או מתכת חזקה אחרת, אשר אמורה להיות עמידה בפני לחץ המים לפלדה ציפוי פנימי איכותי אשר אמור למנוע מצבים הצטברות חלודה וקורוזיה. קולטי השמש מהווים גם הם, חלק בלתי נפרד מדוד השמש, הם מותקנים באזורים חשופים לשמש, ובזווית אשר תאפשר להם לקלוט את הקרניים בצורה הטובה ביותר. חשוב לציין שגודל הקולטים כמו גם מספרם, יהיה תלוי בנפח הדוד ומותאם לו. גוף החימום מותקן בחלק הפנימי של הדוד ותפקידו של החלק הזה במערכת הוא לחמם את הדוד. התרמוסטט הוא החלק אשר ייעודו לשלוט בטמפרטורה של הדוד.

תקלות בדוד השמש ומקורן

תקלות אשר מקורן בגוף החימום של דוד השמש, באים לידי ביטוי בבעיות בחימום המים – מקרים בהם למרות שהבוילר דולק המים אינם מתחממים כלל או אינם מתחממים במידה מספקת. אם מדליקים את הדוד והמפסק קופץ, גם במקרה הזה, מקור התקלה הוא כנראה בגוף החימום – אם נתקלתם במצב הזה, קחו בחשבון כי קרוב לוודאי שתדרשו להחליף את גוף החימום  – טכנאי מקצועי, יוכל לבצע את הפעולה הזו על הצד הטוב ביותר.

קולטים אשר הצטבר בהם אבק, עלים ולכלוך, עלולים גם הם לגרום לתקלה בדוד, ולכן, חשוב מאוד להקפיד לנקות אותם אחת לתקופת זמן מסוימת.

גם התרמוסטט יכול להוות כמקור לתקלה בדוד, ברוב המקרים, יהיה צורך להחליף את התרמוסטט, מדובר בהליך פשוט יחסית, כאשר טכנאי המתמחה בדודי שמש, יוכל לבצע את פעולת ההחלפה בצורה מהירה ויעיל.

 

דוד שמש יכול כאמור לשדרג משמעותית את רמת החיים של המשתמשים בו, אך בכדי שדבר זה אכן יקרה, חשוב לבחור בקפידה את דוד השמש ולוודא שמדובר בדוד איכותי, אשר מתאים בצורה האופטימאלית לכל הצרכים של המשתמשים. היכרות עם החלקים השונים המרכיבים את דוד השמש, תאפשר לזהות בקלות כל תקלה ולא משנה מה המקור שלה, ולהפוך את הטיפול בה ליעיל ומהיר יותר – זאת בהשוואה לטיפול בתקלה בלי ידע מקדים או היכרות עם המרכיבים.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו