פארק השרון במבט מלמעלה. הדמיה

לצד פיתוח העיר באיזוריה החדשים, ראש העיר, צבי גוב-ארי יזם ומוביל מספר תכניות במקביל המעניקות מענה גם לשטחים הציבוריים בחלקים הוותיקים יותר של העיר.  פרויקט פיתוח ושדרוג פארק השרון בא לחזק את חלקה הותיק של יבנה וליצור פרויקט ייחודי במערכת השטחים הפתוחים של העיר והגנים בסביבה.

 

בימים אלה הושלם המכרז להקמת הפארק במתכונתו החדשה. עפ"י תכניתו של ראש העיר, מטרת הפרויקט היא יצירתו של פארק ציבורי רחב ידיים הפותח בפני תושבי העיר מגוון פעילויות פנאי, ספורט וטיול וכל זאת בנוף של עצים, שיחי נוי וצמחי מאכל ובמרכזו מערכת בריכות אקולוגיות.

 בריכות אקולוגיות בפארק. הדמיה

שטח הפרויקט משתרע על כ-80 דונם, וייחודו במתחמים נושאיים שימוקמו ברחבי הפארק כולו. לכל מתחם ייחודיות משלו: מתקני טיפוס, מסלול צמרות, מגדלי מגלשות, מתקני כושר אינטראקטיביים מתקדמים ומתחם של מתקני מדע.

  

הפארק ממוקם בחלקה המערבי של העיר והינו השטח הציבורי הפתוח הגדול ביותר בצמוד למרקם העירוני. זהו היבט חשוב של הסכם הגג במסגרתו מתפתחת העיר יבנה בהיקף של אלפי יחידות דיור, דהיינו, פיתוח של המרקם הקיים בעיר ושידרוגו.  למבקרים בפארק צפויה חוויה יוצאת דופן של טיול, שהייה ומשחק כשכל המשפחה יכולה ליטול חלק בטיול באזור הבריכות האקולוגיות, משחק קבוצתי במתקני הספורט האינטראקטיבי, פיקניק ומשחק במתחמי המתקנים השונים.

 מגלשות ומתקנים בפארק. הדמיה

סביבת השטח: הכניסה הראשית לפארק ממוקמת בצידו המזרחי ופונה לרחוב השרון. מצפון גובל הפארק ברחוב החרצית ומדרום ברחוב הדולב. בהתאם לסמיכות זו של הפארק לאזור של מבנים צמודי קרקע, תוכננה רצועה של חייץ ובה נטיעות עצים להפרדה בין סביבת המגורים ושטחי הפעילות והנופש בפארק.

לכל אורך צידו המערבי של הפארק עובר תוואי הרכבת השקועה והסוללה המגוננת שמעליו. שטח זה מהווה גם חיבור עתידי של שטח הפארק לשטחים פתוחים נוספים מצפון ומדרום ולשביל האופניים שקושר בינהם.

 פארק השרון. הדמיה

ריהוט החוץ בפארק יתייחס גם הוא לחיבור של צורניות אורגנית וצבעוניות ברמה התואמת את הסביבה והאוירה הצמחית המשתנה לאורך עונות השנה. בהתאם לכך הפרטים בפארק יהיו מגוונים ועשויים מחומרים שונים - טבעיים ומתועשים.

 

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע: "החזון שקבענו לעצמנו הוא לחדש, לפתח ולבנות את החדש מבלי להותיר מאחור את הישן. פרויקט פארק השרון הוא חלק מתוכניות הפיתוח של העיר באיזורים הוותיקים יותר. הפארק משקף את אמות המידה הגבוהות להם אנו מחויבים במתן שירותים לתושבי העיר ובאיו יוכלו ליהנות מהשהייה בו. אין לי ספק כי הוא יעניק לתושבים שעות של בילוי, מנוחה, כושר וזמן משחק עם הילדים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו