קמין הוא הרכישה השווה ביותר לחורף, כי הוא פותר לא רק את עניין הקור בבית, אלא גם מוסיף תחושה נעימה ויוצר אווירת משפחתיות ממכרת, קרבה וחיבור בין בני הבית. משהו באש המרצדת הבוערת במרחב הופך את החלל לנעים ומזמין, כאשר יותר ויותר ישראלים מגלים את הקסם של המנהג האירופאי.

קמין

היתרונות של קמין חשמלי

היתרון העיקרי של קמין חשמלי הוא כמובן ההימנעות משימוש בעץ לבעירה וחימום הבית, מה שאומר שאין צורך לקנות ולהצטייד בעץ לקראת ובמהלך החורף. השריפה במקרה זה מתרחשת בתחנת הכוח, והחום שמגיע הביתה הוא חשמלי לגמרי. אין ריחות של עשן, אין צורך בסטוק של עצים, ואין שימוש בעץ.

החסרונות הם התלות בחשמל, בעיקר באזורים בהם סופות מפילות את המתח וצריכת החשמל הגבוהה מובילה להפסקות חשמל, מה שישאיר אתכם עם בית קריר דווקא ביום הקר של השנה. חיסרון נוסף הוא העלות הגבוהה של חשמל, בעיקר בחורף, מה שעלול להשאיר אתכם עם חשבון חשמל די נפוח, ובלי היתרונות של קמיני העץ, שהם גם האווירה שנוצרת בבית סביב בעירת האש המחממת, וגם השריפה של העץ שלא עולה הרבה כלל.

קמין עץ - מי שאוהב קמינים ולא רק חום

קמין זה אופי, כמו עיצוב וטעם - לכל אחד יש משהו קצת אחר. מי שאוהב את האווירה של הקמין יבחר בקמין העץ ויגלה שהסטוק של העצים לא תופס יותר מדי מקום, ושאפשר לזכור להזמין עצים מראש, ושריח עדין של עשן דווקא מוסיף הרבה לאווירה, ויוצר תחושה חמימה ומכרבלת.

החום של קמין העץ הוא החום הנעים בעולם, וקולות הפצפוץ והפיצוח של האש המתלקחת על העץ הנשרף מוסיפים אווירה חזקה לבית, אווירה של שיתוף, של יחד, של בית...

החסרונות של קמין עץ מול קמין חשמלי, אם אפשר לקרוא לזה חסרונות, הם באמת הדאגה והצורך להזין את הקמין בעץ לאורך זמן הבעירה, לנקותו מעת לעת, ולדאוג שיהיה סטוק של עצים לשריפה לכל החורף, ורצוי מבעוד מועד.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו