עיצוב דירה

אם אתם מעוניינים בשדרוג איכות החיים, ההתחלה היא בבית, ועיצוב הדירה שלכם הוא הצעד הראשון לעבר רמת חיים גבוהה. התהליך מתחיל בסיעור מוחות בו יש צורך להתבונן ולהסיק יחד מה הצרכים שלכם - של כל אחד מבני המשפחה, ומה הרעיון שמאחורי השדרוג. שלב זה חיוני לתהליך, ועל בסיס התוצאות כן התהליך כולו ייבנה ויתקדם הלאה לשלבים הטכניים של הוצאת הרעיון מן הכוח אל הפועל.

מתחילים בעיצוב דירה

לפני שנשקע לתוך הפרטים הקטנים חשוב לזכור - מדובר בבית שלכם, או בנכס חשוב שבבעלותכם, מכאן שאת ההחלטות הגדולות והמהותיות חובה לתת לאנשי מקצוע להחליט. עיצוב דירה הוא לא עסק לחובבנים, ואם אתם רוצים תוצאות לעניין, כדאי שתפנו למומחים לנושא.

ולאחר שזה נאמר, בואו נבין מספר דברים:

  1. מרחבים - כיום נהוג לבנות בנייני מגורים עם דירות שבלונה עם חדרים קטנים ומרובים. כשאתם ניגשים לעיצוב - חישבו פרקטי פלוס אווירה. חדרים קטנים אולי אפשר לחלק ליותר אנשים, אבל מה עם התחושה בחלל?
  2. אור וחלונות - תאורה משפיעה המון על האווירה והתחושה בבית, וכשיש אור - יש אווירה מעולה וערך הבית עולה, גם בחוויה וגם ברמה הכלכלית. קחו זאת בחשבון.
  3. האם הדירה להשקעה או למגורים שלכם ושל המשפחה? שאלה זו תכריע בנוגע לעיצוב.

עיצוב דירות קטנות

דירות מגיעות בגדלים שונים בהתאם לתרבות ולאופי. מי שמכיר את תרבות הבנייה ביפן בוודאי נתקל בדירות הקטנטנות, שלא כמו דירות הסרדינים של הסינים בשיכוני הפועלים, מדובר בדירות יוקרה קטנטנות במיוחד אך מאובזרות בהתאם.

דירות שמכילות כל מה שאדם צריך, בחדר אחד בנוסף למקלחת ושירותים. איך זה עובד? עיצוב מודולארי. הדירה כולה מאפשרת שינוי ותנועה של כל הרהיטים אשר נעים ונעלמים, מסתובבים ומתהפכים לכדי משהו חדש ושונה, וכל החדר הופך למשהו אחר בכמה רגעים.

כאן בארץ, למרות יוקר המחיה ומחירי הדירות עדיין לא הגיעו לשם, אך גם כאן מעצבים רבים מתעסקים בעיצוב דירות קטנות בהשראה מיפן, ומייצרים תוצאות יוצאות דופן בשילוב בין נוחות פונקציונאלית ונועם באווירה, שילוב מנצח שכל בעל בית רוצה מהנכס שלו, בין אם למגורים ובין אם להשקעה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו