חסדאי כהן

ניצחון קריטי לאליצור יבנה, שגברה בהארכה 104:106 על מגדל העמק ולמעשה "ברחה" ממנה לכיוון הפלייאוף העליון. יבנה הצליחה לעשות זאת למרות שהמשחק שלה לא התעלה לרמה גבוהה וגם הדברים שבדרך כלל הולכים חלק, לא הלכו הפעם. הזר של יבנה, דיאנג'לו ריילי, הסתבך מוקדם בעבירות ויצא בחמש עבירות, כשהוא משחק רק 19 דקות – ללא ספק חלק משמעותי ביותר אצל אליצור.

הרבע הראשון נפתח בקצב מטורף ויבנה הצליחה לסיים אותו עם 26:31 בתום עשר דקות. כ-500 אוהדים נלהבים הגיעו למשחק ולא הפסיקו לעודד, כשהם קופצים בטירוף בכל דאנק מרהיב של ג'רמיין ג'ורדן הנפלא. חניכיו של יתום נקלעו לפיגור קריטי של שמונה נקודות ברבע השלישי כשכאמור, הם ללא דיאנג'לו ריילי – ובכל זאת הצליחו לחזור למשחק.

מצטיין המשחק הוא ללא ספק המתאזרח קלארק רוזנברג, שהיה שם ברגעים החשובים ולקח את הקבוצה במו ידיו לניצחון בהארכה. אגב, סוף סוף גם לאליצור יש קצת מזל כאשר זו הפעם הראשונה העונה שהקבוצה מצליחה לנצח בהארכה לאחר שלושה הפסדים במהלך העונה.

סטטיסטיקה בולטת: קלארק רוזנברג עם 9 אסיסטים (שיא קריירה), 27 נקודות, 12 פעמים על קו העונשין, סחיטת 8 עבירות, 2 חטיפות ומדד משוקלל של 32, עוד משחק ענק שלו. עידן רג'ואן עם עוד ערב קליעה מרשים , 23 נקודות, אופק מלכה הצעיר, עם המדד פלוס הטוב בקבוצה (10), ו-18 נקודות, יובל רחמילביץ' היה מושלם מהשדה ,ערב ללא החטאה, עם 16 נקודות - וג'ורדן עם לחימה גדולה ו-13 ריבואנדים. דיאנג'לו ריילי שיחק רק 19 דקות וקלע 12 נקודות, אמיר בורסוק הצטיין עם 7 ריבואנדים חשובים.

המאמן אוהד יתום אמר לאחר המשחק: "זה ניצחון חשוב ביותר שלנו, זה היה מבחינתנו משחק של 4 נקודות, רצינו לעשות הכול על מנת לפתוח פער ניצחונות חשוב ממגדל העמק, והצלחנו במשימה. זה שוב היה ניצחון של "הקבוצה", שלא משנה מי משחק, מוצאת בעצמה את הכוח והעוצמות לניצחון".

"הליגה היא כמו מרתון ויש לנו אתגרים גדולים לפנינו", הוסיף המאמן ואמר: "על מנת שנוכל לעמוד במשימה נצטרך להמשיך בדרך שלנו, אני שמח שהשחקנים הצעירים שלנו מתקדמים ממשחק למשחק".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו