צילום pixbay

אם יש בתי משפט, יש גם סיבה טובה לפנות אליהם

ובכן, אחרי שתיארנו את תפקידו הפרוצדוראלי של בית המשפט, אי אפשר להתעלם גם מהעבודה שלו זה היה כל תפקידו של בית המשפט, לא היה בו כלל צורך, ואם בכל זאת הוא קיים, כנראה שישנן סיבות טובות לפנות אליו, לפחות במקרים מסוימים. לדברי עו"ד דמיטרי אניקין, עורך דין תעבורה מומחה, פנייה לבית המשפט אינה אמורה להתבצע על רקע אישי במעין פנייה לטוב ליבו של השופט, שיחנון את האזרח מהעונש המר שהוטל עליו. בביצוע פנייה לבית המשפט, אפשר בהחלט להאמין שבית המשפט מוכן להגיש את הסעד הנדרש לאזרח, אך על האזרח לספק לבית המשפט את הבסיס המשפטי שעליו יוכל להישען על מנת לספק לו את אותו הסעד, וליצירת הבסיס הזה כבר נדרש עורך דין מומחה.

בחינת התיק ובחינתו על פי שיקולים ועקרונות משפטיים טהורים

תפקידו של עורך דין תעבורה כדוגמת עו"ד דמיטרי אניקין, הוא לבחון את נסיבות המקרה ולזהות בו הליכים שבוצעו בניגוד לחוק, ובכלל זה תקינות הראיות ואופן תיעודן או הגשתן, התנהלות הגורם האוכף ובמיוחד המשטרה, תקינות ההליך המשפטי הפרוצדורלי שיכול לכשעצמו להוות עילה לביטול תיק משפטי וכדומה. עורך דין תעבורה מומחה, הוא עורך דין המכיר את לשון החוק, את הפרצות הקיימות בחוק, את הסייגים בחוק, את התקדימים המשפטיים שניתנו בעבר סביב מקרים דומים ואת האופן בו מתנהל בית המשפט ועל פיו שוקל את המקרים המובאים בפניו. ידע זה, הוא שמאפשר לעורך הדין לגבש תיק שגם או לא יוכיח את חפותו של הנהג, אלא רק יעלה ספק של ממש, ישנו בהחלט מקום שבית המשפט ישקול להקל את העונש ואף לבטלו לחלוטין.

העמידו לצידכם עורך דין מומחה

בהתאם לכך, כאשר אתם מגיעים לסיטואציה כזאת שבה נתפסתם על עבירת תנועה, אתם רוצים שלצידכם יעמוד עו"ד דמיטרי אניקין או כל עורך דין תעבורה מומחה אחר, עורך דין שידע לבנות את הקייס שלכם בצורה מקצועית ואך ורק על פי שיקולים משפטיים, שאותם יהיה מוכן בית המשפט לשקול.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו