מבחינתו של חבר המועצה מאיר בן הרוש, מערכת הבחירות כבר יצאה לדרך. הוא פרש מהקואליציה במועצת העיר ומרגיש מוכן לנהל את הקמפיין שלו לראשות העיר מבלי להיות מחויב למשמעת קואליציונית. הוא אמנם אומר שלא ישמיץ את המתמודדים האחרים, אבל הוא לא חוסך ביקורת.

 

שלוש שנים היית בקואליציה. למה בעצם עזבת?

"במשך שלוש שנים ניסיתי לבקש מראש העיר נושאים רבים הדורשים טיפול בעיקר בתחום התשתיות והתחזוקה. קיבלתי הרבה פניות מתושבים לצערי, למעט פרוייקט תאורה ברח' חג'ג', לו חיכיתי זמן רב, כלום לא קרה. הגעתי למסקנה שבקואליציה אתה מקבל הנחיות למה להצביע בלי אפשרות להשפיע וכך לא יכולתי להמשיך".

 

ובאופוזיציה זה אמור להיות עוד יותר קשה, לא?

"היציאה לאופוזיציה בעצם אפשרה לי למצות את כל הנושאים שאני יכול להעלות למועצה בהצעות לסדר או שאילתות. כיום יש שישה חברי אופוזיציה מגובשים, הנפגשים אחת לשבועיים לתיאום עמדות ואני מבקש לציין שהחלטת החברים היא לתמוך בכל הצעה לקידום ענייני התושבים גם אם ראש העיר או מישהו מהקואליציה מעלה".

 

הספקת לעשות משהו מאז?

"בחודשים האחרונים העליתי שתי הצעות לסדר. הראשונה להגגלת תקציב העמותות. ספורט, רווחה, נוער, תרבות ודת, תשובתו של ראש העיר הייתה שזה 'שוחד בחירות'. נדהמתי מהתשובה, שנתיים לפני מערכת הבחירות ראש העיר נותן תשובה לא עניינית. מספיק השלטים ברחובות והחוברות המונפקות לתושבים כדי להבין שאנו בתחילת מערכת הבחירות".

 

וההצעה השניה?

"הנושא השני זה נושא דו"חות החניה. עפ"י דו"ח תקציב 2016 יש עליה של מאות אחוזים בהכנסות העירייה מדו"חות ואני שואל מה עושים עם הכסף הזה. תשובה עדיין לא ממש קיבלתי".

 

מי מחליט מה עושים עם הכסף הזה?

"החלטות תקציביות מתקבלות ע"י ראש העיר בלבד. לא תמיד אני יכול לקבל הצעות שלפעמים נראות ללא צורך, לדוגמא הקצאה של מיליונים להתקנת מושבים באמפיתיאטרון, כשיש 4-5 מופעים בשנה בלבד וכשמבקשים תקציב לתשתיות ופיתוח חלק מהשכונות הוותיקות או הגבלת תקציב עבור הביטחון האישי בעקבות הגידול בפשיעה ופריצות התשובה תמיד 'תן לי מקור תקציב".

 

 גוב ארי ובן הרוש בימים יפים יותר

אתה מציג את עצמך כנציג של השכונות הוותיקות. איך אתה מסביר את זה שאתה פועל לעיכוב פרויקטים של פינוי בינוי?

"אחד הנושאים החשובים שעולים במשך 20 שנה ועדיין אין פיתרון אלא רק סיסמאות הן תוכניות פינוי ובינוי, שעדיין השכונות הוותיקות ממתינות למהלך כזה חשוב ולמרות שיש תוכניות מאושרות עדיין הנושא תקוע. אני חייב לציין שעפ"י התוכניות שראיתי, לשכונות הוותיקות הולך להיגרם נזק מבחינת תשתיות וכבישים שלא ישתנו. על כל דירה יבנו חמש חדשות בשכונות הצפופות יהיו בניינים בגובה 22-25 קומות וזה יהיה אסון לשנים הבאות ולא ניתן יהיה לתקן את זה ובנוסף, ראש העיר מבקש לפתור את היזמים מתשלומי אגרות – מיליוני שקלים שלא ייכנסו לעירייה בטענה שפינוי-בינוי אינן כלכלי ליזם, דבר שנשמע מגוחך".

 

זה נשמע שאתה כבר מכין את עצמך להתמודדות על ראשות העיר בבחירות הקרובות.

"אנחנו עומדים בפני מערכת בחירות אוקטובר 2018. אני מעריך לאור הניסיון שצברתי במשך השנים ותוצאות מערכת הבחירות שקיבלתי בסיבוב השני בהתמודדות עם ראש העיר 40% תמיכה מהתושבים ובקדנציה האחרונה 30%. אני מעריך ומאמין שבנובמבר 2018 ב"ה אהיה ראש העירייה הבא של יבנה, עם חשיבה צעירה וחדשנית, עם כיוון להגדלת תקציבית בחינוך שזה אחד הנושאים החשובים בהתפתחות העיר. יש לי את כל הידע והניסיון שרכשתי במשך שנים רבות בתחומים השונים ולמרות שאני לא משמיץ ולא תוקף שום מועמד כולל ראש העיר, שאני לא אקח את הזכויות שלו במשך 20 שנות כהונה עם הפיתוח של העיר ושגשוגה. הגיע הזמן להחליף וללכת עם רעיונות חדשים, כיוונים שונים, הבאת צעירים לעיר".

 

בעניין הזה שמענו על תכניות מחיר למשתכן ואחרות שכבר בתהליכים.

"יש כיום בעיר בניה מואצת והיא גדלה ומכפילה את תושביה ביוזמת משרדי השיכון והאוצר, דבר אחד חשוב ששוכחים זה מקומות עבודה, מפעלים חדשים, הייטק, לא עושים מאמץ להביא מפעלים חדשים לעיר ורוב תושבי העיר עובדים מחוץ ליישוב ויש לתת דגש על עניין זה".

 

ואם תהיה ראש העיר זה ישתנה?

"חייבים לדאוג לקורת גג לזוגות הצעירים במחירם סבירים, השקעה בתחומים רבים כמו תרבות, ספורט, מתן מענה לצרכי דת ופתיחת העיר ליזמות ליצירת מקומות עבודה. פיתוח אזור התעשייה הדרומי שהוא עקב אכילס של העיר בניית מחלף דרומי כדי לשחרר את הפקקים והעומס בכניסה והיציאה מהעיר".

 

אנחנו עומדים בפתחו של חג הפסח. מה תרצה לאחל לקוראים?

"לסיום אני רוצה לברך את כל תושבי העיר, חברי המועצה, חברי לאופוזיציה, בברכת חג פסח שמח וכשר. חשוב לדעת להיות אדם ישר וכן עם כל מה שאתה עושה כי הציפייה ממך היא הנתינה וחשוב תמיד לעבוד בצוות כי מנהיג שהוא ריכוזי לא יכול להוביל להצלחה. חג שמח".

 

ראש העיר, צבי גוב-ארי : ''לא נותנים הטבות בשנת בחירות''

 

"לא נותנים הטבות לעמותות בשנת בחירות מאחר ולעניין זה קונוטציה של שוחד בחירות", אומר השבוע ראש העיר בתגובה לטענותיו של חבר המועצה.

 

באשר לטענה הנוגעת לפטור ליזמים אמר גוב-ארי כי "מדובר בהסכם שנחתם לפני ארבע שנים ונעשה עפ"י הכללים והסכמת הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אשר בדקה שמאית את הרווח הקבלני המינימלי שלא איפשר גביית היטל השבחה. עפ"י המדדים עניין זה לא היה מאפשר קידום הפרויקט והיה מביאה לפגיעה בדיירים.

עם כל הכבוד למר בן-הרוש יסביר נא לתושבים מדוע הוא מנסה לעצור קידום פרויקט בינוי-פינוי ברחוב החרמון והכרמל? הנושא יובא לדיון חוזר במועצת העיר עם בדיקה חשבית נוספת וחוות דעת של שמאי".  

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו