הגעתם לטסט ראשון נרגשים ומלאי חשש? מסתבר שאם אתם נבחנים ביבנה אתם יכולים להיות הרבה יותר רגועים. 'ידיעות אחרונות' מפרסם היום את נתוני משרד הרישוי לשנת 2016, מהם עולה שיש פערים גדולים מאוד בין הערים בשיעורי ההצלחה במבחן הרישוי. מהנתונים עולה כי יבנה מוצבת במקום הראשון ובשנת 2016 68% מהנבחנים עברו את מבחן הנהיגה כבר בטסט הראשון שלהם. במקום השני אילת, עם 64 אחוזים, כשאת הרשימה סוגרות כרמיאל עם 34 אחוזי הצלחה ונצרת עילית, שם אחוז העוברים טסט ראשון עמד על 32 בלבד.

הפערים הגדולים תמוהים ועל כן מעלים חשש לחוסר שוויון בין הנבחנים ולהתנהלות שונה מאזור לאזור בין הבוחנים. אלה עלולים להשפיע גם על רמת הנהגים שמצטרפים בכל שנה לכבישי ישראל.  

ממשרד התחבורה נמסר כי: "הפערים בשיעורי ההצלחה בין המחוזות השונים רק ממחישים את הצורך ברפורמה במערך מבחני הנהיגה המעשיים שמקדם השר ישראל כץ. במסגרת הרפורמה נדרשים הזוכים במכרז להפעלת מערך מבחני הנהיגה לספק לתלמידים רמת שירות גבוהה ולהקצות לתלמידים מבחן מעשי ראשון בתוך 3 ימים ומבחן חוזר בתוך 14 ימים לכל היותר. תהליך הבחינה המעשית ישודרג ויתבסס על קריטריונים ברורים, מדידים ומחייבים בכל המחוזות בארץ, תוך צמצום שיקול הדעת של הבוחן בקביעת תוצאות הבחינה. כמו כן ייעשה שימוש באמצעים טכנולוגיים, הכוללים בין השאר שימוש במצלמות ומערכת ניווט שיסייעו בהגברת הפיקוח והאכיפה וכן בהבטחת אחידות והוגנות במבחנים בין כל התלמידים בארץ".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו