אמש דיווחנו לכם על תאונת שרשרת שנגרמה בכניסה ליבנה בגלל חזיר בר שנדרס בעת שחצה את הכביש. אז מסתבר שחזיר הבר לא נהרג מהפגיעה ובמשך שעות ארוכות ניסו להצילו פעילים למען בע"ח שהגיעו למקום ולקחו את החזיר לבי"ח הממשלתי לחיות בר בספארי, אך הוא היה סגור ולא היה מי שיטפל בחזיר המסכן שמת מפצעיו בינתיים. הפעילים בחרו להביע את כעסם (איך לא) ברשת החברתית, והגיעו עד לדף הפופולרי והמשפיע של "הצינור".

גולש בשם אופיר בן חמו פרסם את הפוסט הבא:
אמש לפנות בוקר נדרס חזיר בר על כביש 4 סמוך לכניסה ליבנה.
 
פעילים למען בעלי חיים יצאו למקום, פינו את החזיר ברכבם ונסעו איתו לבית החולים הממשלתי לחיות בר בספארי ברמת גן.
במענה הטלפוני שהם קיבלו נאמר להם שהבית חולים נפתח רק ב-77 בבוקר ושעליהם להמתין בכניסה לבית החולים, ולאחר כ-3 שעות של המתנה החזיר מת.
 
נשאלת השאלה - בכל בית החולים הממשלתי לחיות בר שמאושפזים בו עשרות חיות בר אין רופא לילה תורן?
 
לכל מאות חיות הבר שכלואים בספארי אין וטרינר לילה שיכל לצאת ולתת עזרה ראשונה מצילת חיים?
 
איך יתכן שפעילים יוצאים מהבית בשעת לילה על חשבונם הפרטי ולוקחים את החזיר בר עד לפתח הבית חולים ואף אחד לא טורח לצאת לטפל בו?
לא ביקשו חילוץ לא ביקשו עזרה בפינוי ביקשו רק לתת טיפול מציל חיים!!!
 
אנחנו חייבים לדרוש הסבר למחדל אמש!!! 

 

הפוסט כמובן קיבל חשיפה גבוהה וזכה ללמעלה מ-4,200 לייקים, מאות תגובות ושיתופים ועורר מיד סערה בין התומכים בדבריו של אופיר לבין אלו החושבים כי למדינת ישראל יש צרות גדולות יותר לטפל בהן, מאשר לדאוג לחזיר בר שנדרס באמצע הלילה. הפוסט המלא בסוף

בית חולים לחיות בר - The Israeli Wildlife Hospital בתגובה לפוסט:

אופיר היקר שלום,

ראשית אנחנו מצטערים לקרוא על האירוע ועל הלילה שעברתם.

בית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים מטפל מדי שנה בכ-4,000 בעלי חיים ומשיב רבים מהם אל הטבע. בית החולים עומד בעומסים כבדים מאוד של עבודה רבה לאורך כל ימות השנה.

לצערנו אין לבית החולים יכולת תקציבית להחזיק וטרינרים 24 שעות ביממה, ובפועל אנשי הצוות לא עודכנו על האירוע בזמן אמת. וטרינר הגיע למשמרת שלו בשעה 07:00 ועודכן בפרטי המקרה.

מאז הקמתו טיפל בית החולים בכ-30,000 בעלי חיים. הצוות נלחם על חיי כל בעל חיים שזקוק לטיפול, במסירות שאין שנייה לה.

אנחנו נמשיך לעשות כך כמיטב יכולתנו, אבל חשוב להבין שאנחנו מוגבלים ותלויים בין היתר בתרומות. מוזמן להגיע אלינו לביקור ולהתרשם מהעבודה הקשה שהצוות לוקח בה חלק.

חג שמח.
הפוסט המלא עם התגובות: 

 

 

 

 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו