אל משרדה של עוה"ד רעות שדה הגיע גבר בשנות השלושים לחייו והחלו לגולל את סיפורו בפניה: הלקוח, רווק המתגורר בדירה במרכז הארץ, בעל תפקיד בכיר במשרד החינוך. לאורך תקופת עבודתו, קיבל הלקוח תעודות הצטיינות רבות ומכתבי הוקרה רבים אודות פועלו. לפני כשנתיים החל הלקוח לטפח זוגיות, ובת זוגו עברה להתגורר עמו בדירתו.

ואולם, מעברה של בת הזוג לדירת הלקוח לא מצאה חן בעיני שכנתו, וזו החלה להתעמר בלקוח ובזוגתו ללא הרף והפכה את חייהם לגיהינום.

השכנה, שטענה כי בני הזוג עושים לה רעש ומערערים את שלוותה, שמה לעצמה כמטרה להטריד את מנוחת בני הזוג עד לעזיבתם את הדירה או לפירודם. לשם כך, החלה השכנה לצרוח בקולי קולות ולקלל את בני הזוג ימים כלילות ולעיני כל השכנים. לא פעם זרקה השכנה אבקת כישוף "שחור" בכניסה לדירתם. פעמים רבות איימה השכנה כי "תדאג לשלוח אנשים שיטפלו בהם וישימו להם סוף" ועוד הטרדות שונות מגוונות אשר הקשו על חייהם של בני הזוג וגמרו להם "ללכת על ביצים" בדירתם מחשש למהומה נוספת.

הסכסוך הגיעו לשיאו כאשר השכנה שיסתה את כלבה לעבר בת זוגו של הלקוח, שעקב כך נפלה ונפצעה בידה. הלקוח ובת זוגו התלוננו על האירוע במשטרה, אולם התיק נסגר מ"חוסר עניין לציבור".

כאות נקמה באשר להגשת התלונה כנגדה, החלה השכנה בהסלמת מעשיה ולא נתנה ללקוח ולזוגתו מנוח. ההטרדות מצידה התחזקו ונמשכו עד לשעות הקטנות של הלילה, כשהיא מטלפנת לדירתם ללא סוף, מצלצלת בדלת ביתם, דופקת על קירותיהם והופכת את חייהם לסיוט מתמשך.

בנוסף, החלה השכנה בהגשת תלונות סרק כנגד הלקוח, אשר רובן נסגרו עקב "חוסר ענין לציבור" או "חוסר ראיות".

ואולם, לפני מספר שבועות קיבל הלקוח מכתב מבית המשפט המודיע לו כי, לאור בקשת השכנה בה טענה כי הלקוח הטרידה מינית, ובהתאם להוראות החוק למניעת הטרדה מאיימת, הוצא כנגדו צו למניעת הטרדה מאיימת ל-7 ימים, כשבסופם יתקיים דיון באשר להמשך תוקפו של הצו,

הלקוח, הבין כי הדבר עלול לגבות מימנו מחיר כבד בדמות פגיעה בפרנסתו ואף לגרום לפיטוריו, זאת על אף שמדובר בטענות שווא אשר לא הוכחו, זאת מהעובדה כי, משרתו הינה משרת אמון בכירה במשרד החינוך, הכוללת עבודה עם קטינים וקטינות, האוסרת על כל רישום פלילי, על אחת כמה וכמה בעניין עבירות מין.

בשלב זה הגיע הלקוח למשרדה של עוה"ד רעות שדה יומיים בלבד לפני מועד הדיון. עוה"ד רעות שדה האזינה לסיפורו, עיינה בשלל המסמכים והראיות, נטלה ייצוג בתיק וניגשה מיד לעבודה.

עוה"ד רעות שדה הגיעה לדיון כשבידיה הקלטות מפלילות אודות מעשיה של השכנה. עוה"ד רעות שדה טענה כי הלקוח מעולם לא ביצע כל הטרדה מינית, והשכנה היא זו שמטרידה את הלקוח ובת זוגו ללא הרף, תוקפת אותם בשלל דרכים והופכת את חייהם לגיהינום. עוה"ד רעות שדה טענה כי מדובר בטענת שווא העשויה לפגוע בפרנסתו של הלקוח על לא עוול בכפו. עוה"ד רעות שדה דרשה כי, להורות על מתן צו הדדי האוסר על הצדדים לפנות באופן יזום לצד שכנגד ולעשות כל דבר אשר עלול להוות הטרדה לצד השני.

בא כוחה של השכנה טען כי, אין להיענות לדרישות האמורות, כיוון שהלקוח לא הגיש בקשה לצו למניעת הטרדה כנגד השכנה. בית המשפט, צפה בהקלטות שמסרה עוה"ד רעות שדה ונתן החלטה על מתן צו מניעה הדדי שאינו כולל כל קביעה בדבר  הטרדה מינית.

עוה"ד רעות שדה: "שמחתי לעמוד לשירותיו של הלקוח ולסייע לו בהפסקת ההטרדות והתקיפות כנגדו, להחזיר את השקט והשלווה לחייו ולמנוע את הפגיעה בפרנסתו. זה המקום לציין כי, תלונות רבות המוגשות למשטרה הינן תלונות שווא אשר כל מטרתן היא לנקום ולהתעמר בצד השני, דבר אשר עלול לגבות מחיר כבד ולהחתים את שמו של האדם שהתלונה הוגשה כנגדו, גם אם אין בה כל אמת. באם הינך מצוי בסיטואציה דומה מומלץ להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בכדי שזה יוכל לייעץ לך וללוות אותך לאורך ההליך".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו