בתחילת, רכשו מיומנויות בישול בסיסיות כמו שימוש בכלי מטבח ידניים וחשמליים ובהמשך החלו לבשל מטעמים מורכבים יותר. הבישול והאפייה התבססו בעיקר על ירקות ופירות טריים שאפיינו את עונות השנה. בחגים הכינו מכל מטעמי החג, בחורף הכינו מרקים ותבשילים מחממים, באביב השתמשו בפירות עונה צבעוניים ובירקות טריים שנקטפו מגינת המרכז הקהילתי. העשירה בעצי נוי ופרי ובגידולים עונתיים, גינה שיזמה בהתנדבות ובאהבה גדולה, בתי מונסנגו. הילדים שהשתתפו בחוג בני 6-9. במפגשים הראשונים היה חשש טבעי משימוש בכלים חדשים וחדים, מטעמים ומרקמים של סוגי מזון, מביקורת שאר חברי הקבוצה לגבי יכולת עשייה, ולגבי רמת התוצרים. בהמשך קיבלו ביטחון בעשייה ובקבוצה. כל ילד הכין לעצמו מטעמים אותם לקח בסוף הפעילות אל ביתו.

 

מספרת דרורה רפ, מנחת הקבוצה:"רגע השיא מבחינתי היה כשהילדים עבדו על משטח העבודה, במרכז השולחן העמדתי שתי תבניות אפייה, והייתי אמורה לחלק ריבועי נייר אפייה עליו יניח כל ילד את הירקות שחתך. לפני שהספקתי לחלק את נייר האפייה, אחד הילדים אמר שסיים לחתוך ושאל אם לסדר את הירקות בתבנית המרכזית. בשמחה מיהרתי להניח בתבניות נייר אפייה גדול משותף והילדים זרמו בטבעיות עם השיתוף והחלו לתכנן יחד. באיזה צורה לסדר את הירקות בתבניות, מי אחראי על איזה חלק של העשייה. זה היה הרגע לו חיכיתי. הרגע בו נרגעים, מרגישים בטוחים, ושייכים לקבוצה אחת. פחות מתמקדים, הרגע בו מרגישים שותפות וקירבה!" עוד אומרת ומוסיפה "הילדים באים למפגש מהנה. להורים חשוב שהילדים יפתחו לטעמים חדשים ומזון בריא. אבל לתהליך הבישול יש השפעות חיוביות רבות על העוסק בו. חיזוק מוטוריקה , חיזוק רצועת הכתפיים, הקשבה להנחיות עבודה והבנתם ועוד... כמו כן מהווה הזדמנות מצויינת לחיזוק ביטחון עצמי ותרגול כישורים חברתיים. הפעילות במרכז התקיימה בקבוצה קטנה, ובעזרת טל וניב המתנדבים המקסימים בשנת שרות. מסגרת זו מאפשרת להגיע לכל אחד מהילדים, לחזק אותם במקום בו הם צריכים תמיכה והכוונה. בדרך זו ותוך כדי עשייה, הילדים לומדים להקשיב לחברים, להתחשב, לעזור ולהיעזר בחברי הקבוצה. תוך כדי פעילות חווייתית הילדים מקבלים ביטחון ביכולותיהם האישיות וגאים בעשייה. הם הכינו במשך שלושת המפגשים האחרונים, כיבוד שהקפאה אינה פוגעת בטעמו.

 

במפגש הסיום הצליחו בתכניתם להפוך את חדר הבישול למסעדה, והגישו  בעצמם בחגיגיות מטעמים למשפחות. היה מאוד מרגש וטעים...". עדי, אמא של אוריאל בן 8 והילה 6 ששניהם השתתפו בחוג מספרת: "אוריאל מסרב ללכת לחוגים אחרים. בסיום הפעילות הוא מאושר, נינוח וגאה. לא מוכן לוותר על אף מפגש" זו שנה ראשונה בה מתקיים חוג הבישול הבריא במרכז תרבות ביבנה. החוג התקיים ביוזמתו של גדעון ג'מבר- מנהל מרכז התרבות, ובתמיכתו התקציבית של דוד עדיני מהעירייה. החוג היה מאוד מוצלח ומתוכנן להמשיך גם בשנה הבאה.

 

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו