אל משרדה של עוה"ד רעות שדה הגיע גבר בשנות השלושים לחייו והחל לגולל את סיפורו בפניה: הלקוח, אדם עמיד ובעלים של חברת הייטק המתגורר בדרום הארץ. לפני כשנה הכיר הלקוח אישה, בת למשפחה עמידה ומוכרת בארץ מתחום עסקי הדלק. הלקוח חש כי, מצא את שאהבה נפשו, השניים ניהלו זוגיות ולאחר מספר חודשים בלבד נישאו בחתונה יוקרתית ומפוארת.

ואולם, משאת ליבו של הלקוח התנפץ מיד לאחר הנישואין והמעבר למגורים משותפים. להפתעתו הרבה, האישה לה נישא התגלתה כתוקפנית, מזלזלת, חסרת הערכה כלפיו, ולא נראה כי היא בשלה לחיי זוגיות ומעדיפה לבזבז את כל זמנה בבילויים עם חברותיה ומסעי קניות מטורפים.

היחסים בין השניים התדרדרו במהרה והאישה החלה מטילה דופי בגבריותו של הלקוח ומשפילה אותו לעיני משפחתה כדבר שבשגרה. יתרה מזאת, האישה ניהלה חיי מותרות מוגזמים ובמהלך 4 חודשים בלבד בזבזה מעל 100,000 ₪ מחשבונם המשותף של בני הזוג.

ניסיונותיו הרבים של הלקוח להשכין שלום בית ולהקים בית בישראל המושתת על אהבה וחיי משפחה עלו בתוהו, ומספר חודשים בלבד לאחר הנישואין התפכח הלקוח והבין כי, אין אלו חיי המשפחה עליהם גדל ואותם ייחל לעצמו.

בשלב זה הגיע הלקוח למשרדה של עוה"ד רעות שדה. עוה"ד רעות שדה האזינה לסיפורו ארוכות תוך אמפטיה רבה, נטלה ייצוג בתיק וניגשה מיד לעבודה. עוה"ד רעות שדה שינסה מותניה והחלה להעמיק בשלל המסמכים והראיות אשר הובאו בפניה והגישה בקשה ליישוב סכסוך בבית הדין הרבני , כנדרש על פי הוראות החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014, לאורה זומנו בני הזוג לפגישה ביחידת הסיוע, במטרה לפתור את הסכסוך המשפחתי בדרכי שלום.

במהלך הפגישה הצדדים לא הגיעו להסכמות, לאור כך עוה"ד רעות שדה הגישה במהרה תביעה לגירושין בבית הדין הרבני, אליה כרכה את נושא הרכוש.

האישה בתגובה, הגישה תביעה בה טענה כי, היא זכאית לכספי הכתובה ולמזונות אישה ואף להחזר כספים רבים אשר הוריה הוציאו לתשלום חתונתם המפוארת.

לאור האמור, זומנו הצדדים לדיון ראשון בעניינם, במהלכו טענה עוה"ד רעות שדה כי, לאור העובדה כי האישה עובדת היא אינה זכאית לפסיקת מזונות. בנוסף טענה עוה"ד רעות שדה כי, האישה אינה זכאית לכספי הכתובה, כיוון שעזבה את ביתם המשותף מיד לאחר הסכסוך האחרון שאירע בין הצדדים, וגיבתה טענה זו בשלל אסמכתאות, צילומים ותכתובות מייל המעידים על כך.

לאור העובדה כי, הצדדים היו נשואים מספר חודשים בודדים, במהלכם לא צברו רכוש משותף, במהלך הדיון פעלו ב"כ הצדדים והגיעו לכדי הסכמה שקיבלה תוקף של פסק דין כי, כל צד יוותר עם רכושו אשר הביא עמו לנישואין.

כבר בסיום הדיון הראשון פסק בית הדין הרבני כי, האישה אינה זכאית לפסיקת מזונות וכתובה ונתן פסק דין לגירושין, לאורו סודר גט פיטורין.

עוה"ד רעות שדה: "שמחתי לעמוד לשירותיו של הלקוח ולסייע לו לצאת לדרך חדשה במהרה. הליך הגירושין מטבעו טומן בחובו שלל רגשות וקשיים ובמקרים רבים אורך זמן רב שלא לצורך, דבר שגובה מחיר נפשי יקר. באם הנך מצוי/ה בסיטואציה דומה מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה בתחום, בכדי לסייע בניהול ההליך תוך עמידה על מלוא זכויותיך בדרך האפקטיבית והמהירה ביותר".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו