הבוקר פורסם כי נער כבן 15, המועסק כעוזר באחת מקייטנות הגנים בעיר במסגרת פרויקט שילוב של ילדי עובדים בקיץ, הראה לאחד הילדים בגן תמונה פורנוגרפית. הנער הושעה ובירור נפתח. אך ככל שעובר הזמן מתגלות עדויות חדשות שחושפות כי המקרה הרבה יותר חמור מכפי שנטען בהתחלה.

ההתעללות בגן ביבנה מקבלת תפנית, כאשר אחת האימהות סיפרה ליבניתון בדיוק מה שקרה, כאשר על פי התיאורים שלה מדובר בלא פחות מהתעללות מינית לכאורה. "לא מדובר רק בסרטים כחולים, הוא גם נגע להם באיבר מינם, הוא הראה להם דברים מזעזעים, הוא השאיר להם כתם שחור. הוא עשה שם עוול הילד הזה", סיפרה אחת האימהות.

"הוא התעלל בילדים שלנו", אמרה, "הוא הראה לבנות את איבר מינו, הראה להם איך הומואים "אוכלים את איבר המין" אחד של השני, הוא שם את הראש בין הרגליים של אחת הילדות והלך לישון, היא פחדה לקום. לילד אחר הוא נגע באיבר מין בלי להפסיק. אין לי בעיה שיעבדו בני נוער, אבל צריך לאבחן אותם, משטרה, מישהו? הם לא עברו אבחון - איך קורה דבר כזה?".

"הבן שלי בהתחלה לא רצה להגיד לי מה קרה, הוא שם כרית בין הרגליים שלו, בא לאחותו ואמר לה 'הנה איבר המין שלי', הוא ממש המחיש להם במה מדובר, זה ילדים בני 5, אלוהים ישמור. הוא שרף לנו את הילדים בארבעה ימים של הקייטנה הזו, אנחנו הולכים לפסיכולוגים, לראש העיר, למשטרה, בשביל להציל את הילדים שלנו, זה פשוט מצמרר מה שקרה כאן".

בעירייה מתייחסים למקרה בחומרה. בינתיים נודע כי ההורים נפגשו הבוקר עם מנהל הרשת למרכזים קהילתיים ומנהלת הצהרונים. במקביל נציג מטעם השירות הפסיכולוגי החינוכי הגיע היום לגן ומתוכנן מפגש של ההורים עם פסיכולוג על מנת לספק כלים ותשובות להתמודדות.

מנגד יש מי שאינם ממהרים "לחרוץ" את גורלו של הנער . גורמים המכירים את הנער אשר שוחחו עם "יבניתון" מתקשים להאמין שיש בסיס לטענות. "יש בגן עוד עובדות ומטפלות ולכן לא הגיוני שייעשו מעשים כאלה ואיש לא יבחין בכך. מדובר בנער חיובי מאד והכל עלול להתברר בסופו של דבר כאי-הבנה ומשהו שיצא מפרופורציה. יהיה נכון להמתין לבדיקה של אנשי מקצוע", אמרו אותם גורמים.

מעיריית יבנה נמסר כי: "כל תלונה נבדקת באופן מקצועי ומטופלת בהתאם. בשלב זה ועד לבירור מלא של העובדות הנער הושעה מכל פעילות. ההורים נפגשו הבוקר עם מנהל הרשת למרכזים קהילתיים ועם מנהלת הצהרונים ובמקביל נציג השירות הפסיכולוגי-חינוכי ביקר בגן וצפוי להיפגש עם ההורים בכדי לספק כלים ודרכים להתמודדות. באשר לטענות יש להמתין לתוצאות בדיקת הגורמים המוסמכים ולהימנע מהפצת שמועות שאין מבוססות. במידת הצורך יינקטו האמצעים המתאימים כאשר ביטחונם של הילדים ושלומם עומד מעל לכל".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו