ראש העיר, צבי גוב-ארי הגיע לאתר המדמה חילוץ נפגעים, בירך את המתנדבים החדשים, ציין את תרומתם החשובה לביטחון אזרחי העיר והעניק למתנדבים את תעודות ההסמכה כמחלצים. גוב-ארי אמר כי "היענותכם הגבוהה ומסירותכם למשימה מחממים את הלב ומעניקים תחושה של ערבות הדדית. לפעולות החילוץ שיבוצעו על-ידכם יהיה תפקיד מציל חיים, כולי תקווה כי לא נזדקק לשירותכם אך חשוב להיות ערוכים לכל תרחיש אפשרי". 

משימות מתנדבי היחידה כפי שהוגדרו ע"י העירייה כוללות מתן עזרה ראשונה לנפגעים, איתור וחילוץ קל של לכודים, כיבוי שרפות קטנות, נטרול סיכונים (דליפת גז, מים וחשמל) ועוד. במתחם אימונים שהקימה העירייה במרכז העיר נדרשו השבוע המתנדבים לתת מענה לסוגיות הנוגעות לחילוץ של נפגעים מבין הריסות, תוך פעילות של חיתוך בטון, קשירה והנפה, הגבהה, תימוך ועוד. הצוותים צוידו בכלי עבודה המותאמים לחילוץ ופינוי הריסות, ערכות תאורת לילה, מיגון אישי ואפודי זיהוי, והפגינו מקצועיות רבה ורצינות בביצוע המשימות.

בין המתנדבים שהביעו את רצונם להיקלט ביחידה ולעבור את קורס ההכשרה ישנם תושבי העיר גברים ונשים, עובדי עירייה, אבות בית של בתי ספר בעיר, אנשי יחידת השיטור העירוני ואנשי הפיקוח.

כזכור, ראש העיר, צבי גוב-ארי הכיר בחיוניות היחידה ובצורך להרחיבה ונענה לבקשתם של מפקד יחידת החילוץ אל"מ (מיל.) עו"ד שמואל פז ומנהל אגף הביטחון, ציון דוד והורה להכין תכנית הכשרה אשר תכלול בין היתר גיוס מתנדבים נוספים ליחידה. תפקידם יהיה להגיע במהירות לאתר בו יתרחש אסון (חלילה) ולספק ללכודים סיוע ועזרה ראשונית עד הגעתם של כוחות ההצלה הארציים. החלטת ראש העיר הינה כחלק ממכלול פעולות להגברת המוכנות לשעת חירום ופועלת תחת אחריות מקצועית של האגף לביטחון וחירום בעירייה. העירייה פרסמה ''קול קורא'' לקליטת מתנדבים נוספים והוכנה תכנית הכשרה בשיתוף פיקוד העורף, להכשרתם והפיכתם של המתנדבים החדשים למחלצים מבצעים.

"אין ספק שקליטתם של המתנדבים הנוספים מהווה מכפיל כוח ותתרום רבות ליכולת היחידה לעמוד באתגרים שבפניה ולביצוע של משימותיה", אמר גוב-ארי בטקס ההסמכה והודה למפקד היחידה שמואל פז ולמנהל אגף הביטחון על המקצועיות, המסירות והרחבת מערך המתנדבים.

תושבי יבנה המעוניינים להתנדב ליחידה מוזמנים לפנות למפקד היחידה, עו"ד שמואל פז בטלפון 050-5285807 או לאגף הביטחון בטלפון 08-9433412.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו