בימים אלה השלימו עובדי העירייה את העבודה ברחובות שבשכונת נאות-בגין ונאות אשכול וכעת מותקנים המיכלים החדשים בשכונת נאות בן-גוריון.   

מדובר בפרויקט בעלות של כ-3.5 מיליון ₪, כאשר המיכלים החדשים מצטרפים למעלה מ-110 מיכלים טמוני קרקע שהותקנו בשנים האחרונות בשכונת נאות-שז"ר, רמות ויצמן, נאות אשכול ועוד.

המיכלים החדשים נועדו להקטין עד כמה שניתן את מטרדי הריח של מכולות האשפה הישנות ולמנוע את התופעה המוכרת של היווצרות ערימות אשפה מעל ומסביב למכולה. בעירייה קוראים לתושבים להקפיד ולהשליך את האשפה למיכלים והימנע מהנחת פסולת בסביבת המיכל דבר הגורם למפגעים סביבתיים ותברואתיים.  

ראש העיר צבי גוב-ארי אשר אישר את הפרוייקט ציין השבוע כי שיטה זו של פחי אשפה הטמונים בקרקע תסייע לשמור על היגיינה גבוהה יותר בסביבת המגורים, מונעת ריחות רעים ומעניקה חזות יפה ונעימה ברחובות ובאזורי המגורים. ראש העיר אמר כי "העירייה ממשיכה בפעילותה לפיתוח המרחבים הציבוריים בעיר ובשיפור מתמיד של איכות החיים והסביבה. אני קורא לכלל תושבי יבנה לסייע לנו בשמירה על הניקיון ולהתייחס למרחב הציבורי כמו אל ביתנו הפרטי. כולנו יחד נשמור על יבנה נקייה ויפה".

המעבר לפחי האשפה החדשים מבטיח פתרון תברואתי ואסתטי, יעילות מרבית ובטיחות מקסימלית. הפחים בנפח של עד 5 קוב אשפה (5,000 ליטר), מוטמנים באדמה בעומק של 2.5 מטר ומשמשים לאיסוף אשפה ביתית (אשפה רטובה). זמן ריקון האשפה הממוצע הינו כ-3 דקות, באמצעות מנוף שולף המפעיל את המיכל ומרוקן את תכולתו למשאית הפינוי.

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו