למרות ניסיונות האוצר שוק הנדל"ן ביבנה לא מראה סימני עצירה, במיוחד כאשר מדובר בבתים פרטיים אשר הופכים ליותר ויותר נדירים ומבוקשים. בעוד מספר שבועות ישווק מנהל מקרקעי ישראל 20 בתים פרטיים, 10 דו משפחתיים, בלב השכונה הירוקה בעיר, בסמוך לנחל ולמתחם רוגובין. ככל הנראה מדובר בשיווק האחרון של מגרשים לבניית בתים פרטיים באופן עצמאי ביבנה בכלל וביבנה הירוקה בפרט. "מדובר בפרויקט הכי אטרקטיבי ביבנה ובהזדמנות אולי אחרונה להגיע לבית קרקע פרטי במחיר אטרקטיבי. הפרויקט הוא לבניה עצמית של 10 דו משפחתיים בלבד, במיקום הכי מרכזי בשכונה הירוקה, בסמוך לנחל ולמרכז רוגובין. מבדיקה יסודית שערכנו הפרויקטים, שצפויים לצאת לשיווק בשנים הקרובות הם פרויקטים של בנייה רוויה ומדובר למעשה בהזדמנות אמיתית אחרונה לבית פרטי במחיר מאוד אטרקטיבי ביחס למחירי השוק" מסביר דביר גואטה, שהקים קבוצה לרכישת הקרקעות במכרז של רשות מקרקעי ישראל. את הקבוצה הוא הקים יחד עם אבידן ארביב חבר ילדות שלו. שניהם עורכי דין ובעלי משרדים וחברות והקבוצה שלהם הפכה תוך זמן קצר למדוברת ביותר בעיר. לדבריהם חברי הקבוצה צפויים לחסוך מאות אלפי שקלים ויכולים לבנות את בית חלומותיהם ברמת תכנון וגימור לפי רצונם ויכולותיהם הכספיות. "למעשה אין היום עסקאות כאלו בעיר, כי לא ניתן למצוא קרקעות פנויות לבניה עצמית, בוודאי שלא במיקום איכותי ובמחיר אטרקטיבי ועם גמישות מלאה בבניה" מוסיף אבידן.

שזה אומר שהקונה יקבע איך יראה הבית שלו?

דביר: "כן. הרוכשים מחליטים בעצמם איך זה ייראה, אילו קבלנים יבצעו, באיזה גימור והם גם אלו שייהנו מכל חיסכון בעלויות הבניה". 

אבידן: "יש גמישות מלאה בבנייה, כל אחד לפי רצונו וחלומו. כל חיסכון ברכישת הקרקע ובעלויות הבניה מתורגם ישירות לחיסכון לרוכשים, שגם קובעים את הסטנדרט בניה בעצמם ובלי התחייבות מראש לקבלן זה או אחר, שהאינטרס שלו עומד, לפעמים, בניגוד לאינטרס של הרוכשים". 

איך הגעתם לפרויקט הזה?

אבידן: "בבעלותי משרד שמתמחה במקרקעין ובתחום האזרחי מסחרי, שמעורב בהרבה עסקאות בעיר. ליוויתי לא מעט פרויקטים של בניה, הן מתוקף עיסוקי והן כיזם פרויקטים שחלקם ביבנה הירוקה, כך שיש לי הידע והניסיון וההבנה בדרישות העירייה ובליווי פרויקט בניה בבניה ירוקה גם בעצמי. דביר, בין השאר, הבעלים של חברה מצליחה לזכויות רפואיות, עוסק ומתמחה בניהול פרויקטים מורכבים בתחומים שונים כגון בכנולוגיה אנרגיה ירוקה ועוד. בחור חריף ומוכשר מאוד. יש לי ולדביר הרבה ממשקים משותפים. גדלנו יחד במושב. שנינו עורכי דין, הורים לילדים באותו הגיל ועם דרייב גדול ליזמות והצלחה ויכלות ביצוע גבוהה מאוד. לכן טבעי עבורנו לחבור יחד ולהוביל את הפרויקט הזה, פה ביבנה, בסביבה שגדלנו בה.

דביר: "אנחנו תמיד עוקבים אחר השוק ואחר התפתחויות ומקבלים עדכונים על פרויקטים שונים ועושים הרבה סינון כדי למצוא את העסקאות האטרקטיביות ביותר עבור הרוכשים. במקרה הזה אנחנו מאמינים מאוד בשוק הנדל"ן ביבנה ובבניה של בתים צמודי קרקע בפרט, כך שהיה לנו ברור שזה פרויקט שאנחנו נבצע אותו בצורה הכי טובה שיש".

מה מיוחד בקבוצה שלכם?

דביר: "חד משמעית זו הקבוצה עם הסיכוי הכי גבוה לזכייה בקרקע. אני אומר את זה בצורה הכי ברורה שאפשר. הפרויקט הזה למעשה שווק לפני שנה וברגע האחרון בוטל על ידי רשות מקרקעי ישראל. אנחנו יודעים בוודאות כמעט מלאה שהקבוצה שגיבשנו לפני שנה, הייתה זוכה במכרז. הסוד מבחינתנו הוא במציאת אנשים איכותיים, שאוהבים את העיר רוצים להשקיע בה ורואים בה את עתידם. בנוסף, בנינו שיטת הצטרפות פשוטה וייחודית לקבוצה, שמבטיחה מקסימום תמורה וגמישות בתכנון, תוך שמירה על חשאיות ההצעה. הרבה אנשים שמכירים אותי סומכים עליי בעיניים עצומות והתפקיד שלנו הוא תמיד לשמור עליהם ולוודא שהם מקבלים את העסקה הכי טובה בתנאים הכי טובים ואין לי ספק שכך יהיה  גם בעסקה הנוכחית.  

אבידן: "בנוסף, אנחנו צופים חיסכון משמעותי במחיר, כל אחד לפי התכנון והרצון שלו. לפי הפניות וההצעות שאנחנו כבר מקבלים ולפי ניסיון העבר אין לי ספק שהקבוצה תוכל להציג את ההצעה האטרקטיבית ביותר ותזכה במכרז. אנחנו גם הקבוצה היחידה שלא קושרת את החברים לקבלן ביצוע מסוים עוד לפני הזכייה".

עדיין אפשר להצטרף?

אבידן: "ההרשמה תיפתח באופן רשמי ביום ראשון הקרוב, אבל עוד טרם הפתיחה הרשמית פנו אלינו עשרות אנשים וביקשו להצטרף. חלקם נמצאו מתאימים וחלקם לא עברו את הסינון הראשוני, או שאינם בעלי יכולת כלכלית מתאימה. למעשה עד הרגע האחרון יש אפשרות להצטרף, תוך עמידה בתנאים שיוצגו לחברים הפוטנציאלים כדי להבטיח את הזכייה ומימוש הפרויקט. המנגנון שיצרנו מבטיח שרק אנשים רציניים ואיכותיים עם יכולת כלכלית ורצון אמיתי לבית פרטי בשכונה הכי מבוקשת בעיר ירכיבו את הקבוצה וכך גם יבטיחו את זכייתה".

דביר: "בגלל שלוח הזמנים נקבע על ידי רשות  מקרקעי ישראל ובשל הדרישה הגבוהה יש להזדרז ולהגיע לפגישה בלתי מחייבת כדי לשמוע פרטים מלאים, לראות מפות והדמיות ולקבל מספיק נתונים כדי לקבל החלטה נבונה ולא לפספס הזדמנות מצויינת".  

 

     

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו